Про спілку
Новини
 Прес-релізи
 Публікації
 Анонси подій
Фестивалі
Кінозали
Відпочинок
Законодавство
Нагороди
Контакти
 
 
Львів’янам покажуть документальний фільм "Красна Маланка"
13.11.2013 | Публікації
 
Львів’яни мають унікальну нагоду побачити таємне дійство, яке відбувається у румунському селі Красна, що на Чернігівщині. Це історія про долі людей з румунського, які готуються до свята Маланки.Кожного року, в ніч з 13 на 14 січня, на прикордонній карпатській місцевості, в смт.Красна (Красноїльськ) Чернівецької області, відбувається диво єднання Людини і Природи, яким є святкування Маланки етнічними румунами. Це знакова подія, до якої кожен краснян ретельно готується впродовж року. Це карнавал з яскравими костюмами і автентичними масками, які створює для цієї події місцевий майстер. Це химерне язичницьке дійство, яке збереглося крізь роки утисків і заборон.

Свято триває всього одну добу. У фільмі «Красна Маланка» відображені всі сакральні етапах підготовки до свята. Глядач познайомиться з адептами румунської культури і дізнається про мультикультурність куточків України.

Фільм знімався протягом 4-ох років і нарешті готовий для представлення широкому глядачеві.

Допрем‘єрний показ відбудеться 14 листопада о 19 годині у Музеї Ідеї за адресою вул. Валова, 18 а. Вхід вільний.

Після перегляду фільму відбудеться презентація книжкового проекту "Маланка" та зустріч з з авторам-режисером Дмитром Сухолитким-Собчуком та художником Іриною Рудь-Вольгою.


032.ua

До списку
 
 
 
 © Design Space-Inform