Про спілку
Новини
Фестивалі
Кінозали
Відпочинок
Законодавство
Нагороди
Контакти
 
 
15.03.2010
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє про необхідність реалізації виваженої державної мовної політики
 
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявляє про необхідність реалізації виваженої державної мовної політики.

Про це він заявив в інтерв`ю телеканалу «Рада» у п`ятницю.

«Нам потрібна виважена державна мовна політика та відповідний орган, який опікувався б цим питанням, бо всі потроху на політичному рівні займаються цією проблемою, а на практиці не займається ніхто», - сказав В.Литвин.

У відповідь на запитання щодо можливості надання російській мові статусу другої державної керівник парламенту заявив: «Треба припинити дискусії на цю тему». «За нинішніх умов, якщо гіпотетично припустити, що другою державною мовою буде російська, у нас фактично залишиться одна державна мова російська. Українська мова не витримає конкуренції в науковій, інформаційній, комунікативній сферах», - пояснив він.

На переконання В.Литвина, в Україні і так історично склалася двомовність, і це не потрібно додатково закріплювати на законодавчому рівні. Достатньо виконувати чинні закони, зауважив він. «Треба створити можливості мотивувати вивчення мови держави, в якій ми живемо. Молоде покоління має розуміти те, що знання мови країни, в якій ти живеш, - це твій життєвий, професійний, політичний успіх», - сказав він.

При цьому В.Литвин наголосив на важливості створення рівних умов для функціонування в Україні всіх мов. «Я проти утисків російської мови, але я проти того, щоб ми спокійно дивилися на занепад української. Висновок очевидний: якщо у нас не буде мови (державної), у нас не буде держави Україна. Це треба розглядати як аксіому і діяти відповідним чином», заявив він.

В.Литвин запропонував всім політикам припинити спекулювати на мовному питанні. За його словами, необхідно усвідомлювати, що надання російській мові статусу другої державної можливе виключно шляхом внесення змін до першого розділу Конституції України через референдум. При цьому він зазначав, що референдум «зафіксує ще одну лінію розколу України, а допустити цього категорично не можна».

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=190054&cat_id=37486

До списку
 
 
 
 © Design Space-Inform