Про спілку
Новини
Фестивалі
 Що відбулись
 Що будуть
Кінозали
Відпочинок
Законодавство
Нагороди
Контакти
 
 
13–21 липня, 2012
Відбувся третій Одеський міжнародний кінофестиваль.
 


У суботу, 21 липня, відбулося Закриття 3-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Почесні гості ОМКФ пройшлися по Червоній доріжці перед Оперним театром, міжнародне журі оголосило переможців, а президент ОМКФ Вікторія Тігіпко вручила Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю за кращий фільм Міжнародного конкурсу за результатами глядацького голосування.

Червона доріжка Закриття ОМКФ перед одеським Національним театром опери та балету, за традицією, зібрала натовп глядачів і "зоряний десант" з числа почесних гостей фестивалю. Cвятковим червоним килимом пройшлися: голлівудська ікона Деріл Ганна з племінником, легенда радянських екранів Світлана Немоляєва, зірка режисера Еміра Кустуріци Бранка Катіч, лауреат головної нагороди МКФ у Роттердамі режисер Майя Мілош. Знаменитий денді і історик моди Олександр Васильєв з'явився у компанії 100-річної балерини Ксенії Тріполітової, що вона за часів своєї молодості блищала на головних сценах Європи. Закриття ОМКФ також відвідав популярний актор російського телебачення Єгор Дронов, який опинився в Одесі на зйомках фільму. Останніми на червоній доріжці з'явилися члени творчої групи фільму-закриття фестивалю - життєрадісної соціальної драми британського метра Кена Лоуча "Віддане янголам". Фільм у Одесі представили виконавець головної ролі Пол Бранніґан, актори Жасмін Ріґґінс і Гаррі Майтленд, і продюсер фільму Ребекка О'Брайен.

Ведучими церемонії Закриття ОМКФ стали Олексій Суханов та Маша Єфросиніна. У ході урочистої частини церемонії були оголошені переможці Міжнародного конкурсу фестивалю, визначені міжнародним журі на чолі з кінокритиком Андрієм Плаховим.

Приз за найкращу режисуру з рук Бранки Катіч отримали Бенуа Делепін і Ґюстав де Керверн, режисери фільму "Революція" (Франція, 2012). Нагороди за найкращу акторську роботу удостоєний акторський ансамбль фільму "Ляльковий дім" (Ірландія, 2012). Кращим фільмом ОМКФ-2012, згідно з рішенням Міжнародного журі, стала картина "У тумані" Сергія Лозниці (Німеччина, Росія, Латвія, Нідерланди, Білорусь, 2012).

Також спеціальної згадки Міжнародного журі ОМКФ були удостоєні: фільм режисера Валентина Васяновича "Звичайна справа" (Україна, 2012) і фільм режисера Раду Юде "Усі в нашій родині" (Румунія, Нідерланди, 2012).

Гран-прі ОМКФ - статуетку Золотий Дюк і грошовий приз $ 15 000 - отримав британський режисер Руфус Норріс за фільм "Зламані" (Великобританія, 2012). Легітимність глядацького голосування була підтверджена міжнародною аудиторською компанією Deloitte.

Голова Міжнародного журі ОМКФ – кінокритик, довічно почесний президент ФІПРЕССІ Андрєй Плахов (Росія). Члени Міжнародного журі – режисер, сценарист, продюсер Оліас Барко (Франція), кінорежисер Міхаль Боґанім (Франція), актор Александр Фелінґ (Німеччина), Генеральний директор Київського міжнародного фестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі (Україна).

Після вручення нагород на сцені Оперного театру виступила співачка Джамала з композицією "Smile" з фільму Чарлі Чапліна "Нові часи" (1936 р.). Нагадаємо, що серед почесних гостей ОМКФ в цьому році були нащадки зірки Великого Німого - Джеральдіна Чаплін і Чарлі Сістоваріс, які на початку фестивалю особисто представили показ фільму "Вогні великого міста" на Потьомкінських сходах.

На прийомі в честь закриття 3-го Одеського міжнародного кінофестивалю виступив джазовий оркестр Kiev Big Band - джаз-сенсанція цього року, до складу якого входять 17 кращих джазових музикантів України.

А фінальним акордом третій ОМКФ для глядачів став показ картини "У пошуках Еріка" на Ланжеронівському узвозі. Фільм режисера Кена Лоуча (автора фільму-закриття ОМКФ-2012) публіці представила продюсер Ребекка О'Брайен.

Цього року Одеський міжнародний кінофестиваль виправдав прогнози і досяг цифри у 100 000 глядацьких відвідувань. Трансляцію церемоній відкриття та закриття ОМКФ, а також фестивальні репортажі в ефірі генерального телевізійного партнера - каналу "Україна" - дивилися близько 4 млн глядачів. Оголошуючи третій Одеський міжнародний кінофестиваль закритим, президент ОМКФ Вікторія Тігіпко назвала дати проведення четвертого ОМКФ - з 12 по 20 липня 2012 року.

Переможці Українського національного конкурсу

Кращим фільмом Українського національного конкурсу члени журі Української конкурсної програми визнали картину "Чемпіони з підворіття" режисера Ахтема Сейтаблаєва. Крім того, журі вручило три спеціальні дипломи.

Фільм "Чемпіони з підворіття" отримав вищу нагороду "Золотий Дюк" за актуальність теми та акторську гру. Голова журі Української конкурсної програми Любомир Госейко каже: "Цей фільм абсолютно розкриває тему та сюжет про життя бездомних людей, які можуть вибратися зі своїх злиднів за допомогою турніру. Очевидно, що гра виконавця головної ролі, Олексія Горбунова, стала для нас вирішальною".

"Для нас велика честь вручати національну премію за "Кращий український фільм". Зараз дуже важливо розвивати не тільки виробництво кіно, а й відродити ідею національного фільму. Картини, наповнені сенсом і ідеєю, не тільки змушують замислитися, а й збагачують внутрішній світ кожного з нас. Ми раді, що вже не перший рік надаємо спонсорську підтримку кінофестивалю і віримо, що наші спільні зусилля приведуть до відродження українського кіно", – прокоментував вибір переможця заступник голови правління АТ "ТАСкомбанк" Станіслав Победимський.

Журі Української конкурсної програми вручило також три спеціальних дипломи. Повнометражним фільмом, що заслужив особливу згадку журі, став "Гамер" Олега Сенцова. У програмі українських короткометражних фільмів спеціальні дипломи журі вручені картинам "День незалежності" Антоніни Ноябрьової і "Красива жінка" Альони Алимової. Обидва коротких метра оцінили за "оригінальність ідеї та операторську роботу".

Член журі з Німеччини Кірстен Ніхуус підкреслює: "Підбірка фільмів в Українському національному конкурсі - фантастична; короткометражні фільми - дуже оригінальні. Мені також сподобалася робота нашого журі: ми вели хороші дискусії на професійному рівні".

Члени журі Української конкурсної програми: історик кіно Любомир Госейко (Франція), режисер кіно і телебачення Андрій Дончик (України), продюсер, виконавчий директор Rezo Films International Лоран Даніелу (Франція), виконавчий директор з питань фінансування кіновиробництва фонду Medienboard Berlin-Brandenburg Кірстен Ніхуус (Німеччина).

Приз FIPRESCI

Диплом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) отримує фільм Українського Національного Конкурсу "Гамер" ("Gaamer") режисера Олега Сенцова.

"Гамер" розповідає історію молодого геймера з провінції. За цей фільм члени журі проголосували одноголосно, бо, на їхню думку, картина зроблена витримано, є цікаві візуальні рішення.

Член журі ФІПРЕССІ, журналіст і кінокритик з Іспанії Нандо Сальва каже: "Фільм "Гамер" – це відображення молодіжної та ігрової культури. Це не мелодрама і не засудження, хоча можна було очікувати, що фільм дасть однозначно негативну оцінку ігроманії. Але картина не судить, і це дуже важливо. Наше журі легко прийняло рішення, ми всі погодилися, що це найбільш завершений фільм у програмі".

Члени журі Міжнародної федерації кінопреси: кінокритик, телеведушій Андрій Алферов (Україна), журналіст, кінокритик Майк Наафс (Нідерланди), журналіст, кінокритик Нандо Сальва (Іспанія).

ФІПРЕССІ (FIPRESCI) – Міжнародна федерація кінопреси, заснована в червні 1930 року в Парижі. Свої призи організація вручає на 80 кінофестивалях світу.

Нагорода Міжнародної федерації кіноклубів (FICC)

Нагороду "Дон Кіхот" від Міжнародної федерації кіноклубів (FICC), журі якої оцінює міжнародну конкурсну програму ОМКФ, цього року отримав український фільм "Звичайна справа" режисера Валентина Васяновича.

Як сказано в обгрунтуванні журі, фільм заслуговує цієї нагороди, тому що "в картині за допомогою історії головного героя показано збереження людиною почуття власної гідності. Він у відповіді за валсну втечу з реальності – він вибирає шлях поета замість шляху успішного лікаря. Але через свою слабкість він не досягає успіху, водночас, він не здається, він не переможений. Режисерові вдалося поєднати сюжет, історію, акторську гру, сучасні соціально-політичні дилеми і створити візуальне втілення абстрактної ідеї. Операторська робота гідна похвали, гра світла й тіні демонструють кінематографічну майстерність".

Спеціальної нагороди журі FICC удостоєна картина "Парад" Серджана Драгоєвича (ко-продукція Словенії, Македонії, Хорватії, Сербії, Чорногорії). В обгрунтуванні вибору журі фільм названо "трагікомедією про дуже актуальні глобальні проблеми, з приводу яких в усьому світі ведуться дебати, дискусії, обговорення, але рішення так досі пір і не знайдено. Картина виступає з потужним посланням, але не може запропонувати вихід, і такі реалії сьогодення: проблема не буде вирішена, поки в світі не запанує добро".

Члени журі FICC на ОМКФ-2012: Абдус Селім (Бангладеш), Крістіанна Леларж Альперен (Швейцарія), Валерій Циферов (Україна). FICC (Fédération Intеrnationale de сiné-clubes) була створена в 1947 році в Каннах і за короткий час стала авторитетною організацією у світі кіно. Федерація кіноклубів сприяє співробітництву між країнами-учасницями, забезпечує презентацію і альтернативне розповсюдження фільмів. Також FICC цілеспрямовано займається популяризацією кіноклубів як важливого культурного чинника.

Переможці Пітчингу

Приз у розмірі 25 000 гривень від девелоперської компанії UDP отримує режисер Олег Сєнцов за проект кримінальної драми "Носоріг".

Рішення членів журі пітчингу приймалося нелегко. Голоси розділилися порівну між "Носорогом" Олега Сенцова і "Заручником" Георгія Делієва. Член журі Влад Ряшин каже: "Європейським колегам подобався "Носоріг", як, у перспективі, фестивальний проект, а російсько-українській частині журі більше імпонував "Заручник".

Після довгих дискусій компроміс був знайдений.

Переможцем оголошений проект "Носоріг" Олега Сенцова. Він отримує головний приз – 25 000 гривень від девелоперської компанії UDP. Генеральний директор компанії UDP Валерій Кодецький говорить: "При оцінці кінопроектів, представлених на пітчингу, для мене основними критеріями була глибина майбутнього фільму, його зміст і філософія. Важливим фактором стала і візуалізація представленого проекту, і нестандартний підхід до його презентації. Саме це зміг продемонструвати Олег Сенцов, розповідаючи про проект "Носоріг".

Щодо проекту Георгія Делієва "Заручник", то вже після фестивалю продюсерські компанії "Про-ТВ", "Star Media" і "Арт Пікчерс" докладно ознайомляться зі сценарієм "Заручника" і, можливо, запропонують Георгію Делієву реалізувати проект у ко-продукції.

У пітчинг-сесії ОМКФ брали участь 10 проектів: "Носоріг" (режисер і продюсер Олег Сенцов), "Рафаель і Мане" (режисер Лариса Артюгіна, продюсер Тетяна Смирнова), "Іван Сила" (режисер Віктор Андрієнко, продюсер Володимир Філіппов), "Виклик" (режисер Сергій Лисенко, продюсер Віктор Щеглов), "Нестерова петля" (режисер Ніколай Хомерікі, продюсер Юрій Смирнов), "Залізний наркотик" (режисер Бахтієр Худойназаров, продюсер Марина Лопатьонок), "Культ" (режисер і продюсер Олександр Щербина), "Заручник" (режисер Георгій Делієв, продюсер Наталя Делієва), "Гра" (режисер Олександр Онуфрієв, продюсер Олена Яремчук), "Урсус" (режисер Отар Шаматава, продюсер Олег Щербина).


ОМКФ

До списку
 
 
 
 © Design Space-Inform